Wstęp

Witam na moim blogu! Jestem Tomasz albo niech będzie Tomgrabal, bez zbędnych formalności i już… Od urodzenia mam porażenie mózgowe dziecięce, czterokończynowe, (tzn. całkowicie zależny od kogoś, czyli niania prawie non stop). Ci którzy chcieliby zgłębić wiedzę o tej chorobie zachęcam do wygooglowania sobie informacji.

Założyłem tego bloga, bo mam coś ciekawego do powiedzenia światu? Nie wiem, ocenicie to sami z czasem. W każdym bądź razie na pewno założyłem go z jednej strony dlatego, że chcę przybliżyć ludziom zachowanie moje a także innych osób z podobnym rodzajem MPD. Np. że jak kiwam głową „nie” to całe ciało się rusza, po prostu ten rodzaj MPD ma to do siebie, albo robię różne dziwnie miny lub czasem jedna z kończyn mi gdzieś poleci, czy też opluję kogoś podczas karmienia, są to rzeczy niezależne ode mnie i zupełnie bez znaczenia.

A z drugiej strony ten blog ma być formą terapii dla mnie samego, gdyż jak już zauważyliście, nie mówię, więc rzadko mam okazje tak normalnie pogadać z kimś. Także tu będę sobie to odbijał… Kiedy zacznę Wam nudzić, to przewińcie do ciekawszego momentu, albo całkiem mnie wyłączcie. To tyle słowem wstępu!

Do następnego spotkania!

Trochę drętwa ta przedmowa, to chyba trema, ale co tam… Potem będzie lepiej… 🤪