ATAAC 2017 – International Conference on Assistive Tech and AAC

Zdjęcie grupowe w sali konferencyjnej.

Dzięki mojej znajomej, Kasi Łuszczak – osobie dla której liczy się przede wszystkim człowiek bez względu na to w jakim stanie fizycznym on jest. Miałem zaszczyt od 13.09 do 15.09.2017 uczestniczyć w międzynarodowej konferencji poświęconej technologii wspomagającej i komunikacji alternatywnej – ATAAC 2017 – International Conference on Assistive Tech and AAC, która odbyła się w stolicy Chorwacji, w Zagrzebiu.

Międzynarodowa konferencja ATAAC 2017

Przez trzy dni miałem możliwość wymiany doświadczeń z ekspertami i użytkownikami AAC z całego świata. Brać udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów zajmujących się tematyką komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Mogłem również zapoznać się organoleptycznie z najnowszymi technologiami w dziedzinie AAC. Tyle nowych punktów widzenia, tyle pozytywnych emocji, tylu nowo poznanych, wspaniałych ludzi i tyle usłyszanych, niesamowitych historii!

Podziękowania

Dziękuję mojej pani menadżer – Magdalenie Kochanowskiej, szczerze powiem, do ostatniej chwili byłem sceptyczny co do tego wyjazdu, ale Ty twardo nie odpuszczałaś tematu aż do końca. Przez to ja, niemowa mogłem stanąć tam, na tej scenie, przed ludźmi z całego świata i opowiedzieć swoją historię. To są mega emocje, niezapomniane do końca życia. Magda, Wielkie dzięki za nie! Poza tym za łepka, gdy ćwiczyliśmy Weronikę Sherborne, nigdy nie sądziłem, że kiedyś będę razem z Tobą spacerował wieczorami po Zagrzebiu. Jednak życie jest jak pudełko czekoladek, definitywnie! Hihihi… Dziękuję również mojej kochanej siostrze Ewie Grabowskiej – Poprawskiej za wsparcie fizyczne i za to, że zechciała poświęcić dla mnie tydzień swojego, prywatnego życia. Oczywiście, ten projekt nie mógł się udać bez wsparcia finansowego Fundacji KGHM Polska Miedź, Urzędu Miejskiego w Głogowie oraz posła na Sejm Wojciecha Zubowskiego, za co ogromnie jestem wdzięczny.

Szczególne podziękowania kieruję dla Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak za merytoryczne przygotowanie całej podróży i za wsparcie w newralgicznych momentach jej trwania…, sami zainteresowani wiedzą o co chodzi i niech tak zostanie! 😉

Poniżej fotorelacja, nie tylko z konferencji, ale z całej wyprawy.

Artykuł w Głosie Głogowa o podróży i konferencji ATAAC 2017 – plik pdf